18:23

Wyprawka do szkoły i przedszkola 2021

 Dzisiaj 1 września, czyli „pierwszy dzień” szkoły i przedszkola. Przeważnie kompletowanie wyprawki „szkolnej” trwa cały wrzesień, także jeśli zastanawiacie się jakie akcesoria potrzebują maluchy (oprócz podręczników) to dzisiaj mały przegląd.  Lista rzeczy do kupienia zależy oczywiście od wieku ucznia, inne przybory potrzebne w przedszkolu, inne w szkole podstawowej czy liceum.

Wyprawka szkolna dla ucznia szkoły podstawowej składa się zwykle z plecaka/ tornista, piórnika, zeszytów, przyborów do pisania, artykułów  plastycznych i pudełka śniadaniowego. Rodzicom nie zawsze łatwo jest zdecydować za ucznia, dlatego warto, by dziecko mogło uczestniczyć w kompletowaniu wyprawki. Takie wspólne zakupy, to czas na spędzenie czasu razem, ja polecam wizytę w Drogerii Rossmann.


Można kupić zarówno plecak, jak i artykuły piśmiennicze, piórniki, artykuły plastyczne i akcesoria śniadaniowe. Do tego często (z uwagi na to, że mamy już wrzesień w bardzo promocyjnych cenach). Plecaki są dostępne zarówno w wersji młodzieżowej, jak i dla mniejszych przedszkolnych dzieci (świetnie sprawdzą się podczas wycieczki szkolnej). Ważne by wybrać wygodny i pakowany plecak, który ma różne przegródki wewnętrzne (jak ten na zdjęciu): mniejsza komoda + przegródka na bidon. 

 

Co jeszcze warto kupić do wyprawki przedszkolno - szkolnej 2021?

- worek na buty – niezbędna rzecz jeśli w szafkach brakuje półeczek na buty,

- strój do ćwiczeń,

- piórnik,

- artykuły piśmiennicze (wyposażenie piórnika),

- zeszyty,

- opakowanie na śniadanie + bidon,

- akcesoria plastyczne (kredki, farby, mazaki, bloki, nożyczki, pędzle itp.).

Kupując ciekawe akcesoria można dziecko skutecznie zachęcić do zajęć! Serdecznie polecam!
2 komentarze:

  1. czy w przedszkolu do którego chodzi wasza pociecha też jest catering czy kuchnia? mały na jedzenie nie narzeka, wręcz przeciwnie, ale jestem ciekawa którą opcję wybierają inni i która według nich jest lepsza

    OdpowiedzUsuń
  2. pierwszy dzień szkoły to idealna okazja by porobić fotografie rodzinne :) maluch jest wtedy elegancko ubrany, jeszcze nie jest zmęczony szkołą, a zdjęcia zostaną na pamiątkę :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Świat Rodzica , Blogger